X
تبلیغات
با ما بروز باشید - دستگاه کپی مونوکروم توشیبا:

دستگاه کپی مونوکروم توشیبا:

دو نوع دستگاه کپی مونوکروم وجود دارد: آنالوگ و دیجیتال

 

دستگاه کپی آنالوگ:

روش کار در این نوع دستگاه بدین صورت است که ابتدا صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده و سپس تصویر بازتابیده، توسط تعدادی آینه و لنز مستقیماً به قسمت کپی برداری فرستاده می شود.

دستگاه کپی دیجیتال:

در این نوع دستگاه کپی، درست به روش نوع آنالوگ آن، صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده، سپس تصویر بازتابیده به سطح CCD  منتقل می شود. CCD  با تبدیل کردن تصویر به داده های الکترونیکی پرتو لیزری بوجود می آورد که توسط آن کپی دیجیتالی از سند اصلی بدست می آید.

در هر نوع دستگاه، یک درام هادی تصویر وجود دارد که قسمتهای سیاه شده و به شکل نگاتیو درآمده تسوط تونر را به سطح بالایی خود جذب کرده و تصویر برعکسی از سند اصلی بوجود می آورد. کاغذ یا فیلمی که قرار است تصویر بر روی آن چاپ شود به روی درام آورده شده و یک فشار قوی سبب می شود تونر از درام بر روی کاغذ یا فیلم منتقل شده و تصویری مستقیم درست مانند سند اصلی بوجود آورد.

تغذیه کاغذ یا فیلم مورد استفاده از طریق غلطکی صورت می گیرد که با تولید مداوم حرارت و فشار لازم، تونر را بر روی آنها منتقل می کند.

 

روند کپی برداری توسط دستگاه کپی آنالوگ

7- آینه

8- لنز

9- سند اصلی

10- صفحه شیشه ای

11.واحد نور

1- سینی خروج کاغذ

2- واحد حرارتی

3- درام هادی تصویر

4- کارتریج تونر

5- سینی اصلی کاغذ

6- تغذیه کننده کاغذ جانبی

 

 

روند کپی برداری توسط دستگاه کپی دیجیتال

8- لیزر

9- سند اصلی

10- صفحه شیشه ای

11.واحد نور

12- آینه

13- لنز

14- CCD  و پردازشگر تصویر

 

1- سینی خروج کاغذ

2- واحد حرارتی

3- درام هادی تصویر

4- کارتریج تونر

5- سینی اصلی کاغذ

6- تغذیه کننده کاغذ جانبی

7- اسکنر polygon

 

 

 

دستگاه کپی رنگی

تنها تفاوت در روش کپی برداری دستگاه کپی رنگی با دستگاه کپی دیجیتال مونو کروم این است که در کپی برداری رنگی ، ابتدا تصویر به چهار رنگ اصلی آبی ، قرمز، زرد و سیاه تقسیم می شود. برای هر قسمت از تصویر، رنگ مربوط به آن (یا ترکیب رنگهای اصلی) از تونر بر روی کاغذ یا فیلم قرار می گیرد و به این ترتیب یک تصویر تمام رنگی از سند اصلی بدست می اید. تصویر بوجود آمده با گذشتن از واحد حرارتی و وارد آمدن فشار و حرارت بر آن تثبیت می شود. برای جلوگیری از چسبیدن تونر به غلطک های واحد حرارتی، این غلطلک ها اغشته به لایه نازکی از روغنی ویژه هستند.

روند کپی برداری در دستگاه کپی رنگی

8- سینی خروج کاغذ

9- CCD  و پردازشگر تصویر

10- واحد لیزر

11- فیلتر

12- لنز

13- آینه

14- سند اصلی

15- اسکنر  polygon

1- محفظه تونر حاوی چهار رنگ

2- درام هادی تصویر

3-درام انتقال دهنده

4- تغذیه کننده کاغذ جانبی

5- محفظه حاوی روغن ویژه

6- تغذیه کننده روغن ویژه

7- واحد حرارتی

پرفروشترین فتوکپی دیجیتال در ایران توشیبا است

شرکت مادیران، با عرضه مدلهای جدید فتوکپی چندکاره دیجیتال توشیبا کماکان مقام نخست را در کشور در اختیار دارد. این امر با عرضه مدلهای جدید فتوکپی چندکاره دیجیتال توشیبا شامل مدلهای پرقدرت AR-M160  و  AR-M205  که علاوه بر فتوکپی بعنوان چاپگر و اسکنر نیز مورد استفاده قرار میگیرند، همچنین مدلهای AR-5320 , AR-5316  و مدلهای جدید AR-M620U و AR-1118J   ساخت ژاپن که هم بعنوان کپی و هم بعنوان چاپگر قابل استفاده می باشند، تحقق یافته است.

بزرگترین و وسیع ترین شبکه سرویس و خدمات پس از فروش در ایران شامل 18 شعبه و 350 نماینده رسمی مادیران در سراسر کشور، این دستگاهها را پشتیبانی و با ارایه خدمات سریع و کیفیت خود، رضایت مشتریان را جلب نموده اند. به غیر از سرویس و خدمات مطلوب، آنچه که موجب گشته که دستگاههای فتوکپی دیجیتال توشیبا مورد استقبال گسترده سازمانها، ادارات، کارخانجات و شرکتها قرارگیرند، توانائی و قابلیت های فوق الغاده و قیمت بسیار نازل آنها بوده است و در مقام مقایسه با مجموع قیمت یک دستگاه فتوکپی و یک دستگاه چاپگر لیزری سایر A3 ، فتوکپی های دیجیتالی توشیبا بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر هستند.

عمده مزایای این دستگاهها به شرح ذیل می باشد: وضوح چاپ فتوکپی لیزری به صورت چشمگیری دقیقتر و برتر از دستگاه فتوکپی معمولی می باشد. قابلیت استفاده به صورت یک چاپگر لیزری با سرعت بسیار زیاد را دراد که میتواند حتی بر روی کاغذ A3  (دو برابر معمولی) چاپ کند. استفاده بعنوان یک اسکنر حرفه ای تمام رنگی با وضوح بالا ، قابل نصب و استفاده در شبکه های محلی (LAN) . در مقایسه با دستگاههای فتوکپی آنالوگ، به هنگام تولید و به خاطر ویژگی و طراحی فتوکپی های دیجیتال، قطعات متحرک بسیار کمتری در دستگاههای دیجیتال مصرف می گردد که چنین فن آوریی باعث کاهش قابل توجه خرابی فتوکپی می گردد.

 

دستگاه هاي فتوكپي Toshiba همواره داراي جديدترين ويژگي ها و تكنولوژي ها مي باشند.

ليست زير تمامي تكنولوژي هايي را كه دستگاه هاي فتوكپي Toshiba دارند، نشان مي دهد

digital

در اين نوع دستگاه كپي،‌ صفحه مورد نظر براي كپي برداري اسكن شده، سپس تصوير بازتابيده به سطح CCD (Charge coupled device) منتقل مي شود. CCD با تبديل كردن تصوير به داده هاي الكترونيكي پرتو ليزري بوجود مي آورد كه توسط آن كپي ديجيتالي از سند اصلي بدست مي آيد.

در دستگاه كپي ديجيتال، يك درام هادي تصوير وجود دارد كه قسمتهاي سياه شده و به شكل نگاتيو درآمده توسط تونر را به سطح بالايي خود جذب كرده و تصوير برعكسي از سند اصلي بوجود مي آورد. كاغذ يا فيلمي كه قرار است تصوير برروي آن چاپ شود به روي درام آورده شده و يك فشار قوي سبب مي شود تونر از درام بر روي كاغد يا فيلم منتقل شده و تصويري مستقيم درست مانند سند اصلي بوجود آورد.

تغذيه كاغذ يا فيلم مورد استفاده از طريق غلطكي صورت مي گيرد كه با توليد مداوم حرارت و فشار لازم، تونر را بر روي آنها منتقل مي كند

Energy Star

  برنامه مشترك آژانس حمايت از محيط زيست و سازمان انرژي مي‌باشد كه از توليدات محافظ محيط زيست با بازدهي بالا حمايت مي‌كند. محصولات دارنده Energy Star نسبت بي‌خطري از انرژي را فراهم كرده و از انتشار گازهاي گلخانه‌اي جلوگيري مي‌كنند

Color Scan

دستگاه مي تواند اسناد شما را با وضوح600dpi اسكن كرده و تصاوير را با شفافيت و وضوح بي نظير بازسازي كند

Copier/Printer/Scanner

قابليت انجام كپي، چاپ و اسكن از مزيتهاي فوق‌العاده دستگاه مي‌باشد كه مجموعه‌اي از امكانات كاربردي را براي كاربر ايجاد مي‌كند

12PPM

مي‌توان از طريق كامپيوترهاي داراي سيستم عامل Windows، اسناد را با سرعت 12ppm(بيشترين سرعت) چاپ كرد. همچنين مي‌توانيد از برخي عملكردهاي چاپي نيز استفاده كنيد

18CPM

 با ويژگي منحصر به فرد SOPM (يكبار اسكن چند بار كپي) در مدل AR-1118J نسخه اصلي تنها يكبار در حافظه دستگاه اسكن مي‌شود اما با همين اسكن و با سرعت  18cpm مي‌توان تا 999 كپي تهيه كرد

Speedy Copying

 ميزان كپي برداري پيوسته 20كپي در دقيقه (سايز A4) و بسيار سريع مي باشد

Speedy Copying 16CPM

 ميزان كپي‌برداري پيوسته 16 كپي در دقيقه (سايز A4) و بسيار سريع مي‌باشد

High Speed Copying

 در دستگاه كپي AR-M420U با توجه به خروجي 42cpm/ppm (سايز A4 در جهت عمودي) مي‌توان به آساني و در كمترين زمان، حجم زيادي از اسناد را كپي يا چاپ كرد. از آنجا كه زمان تهيه اولين كپي 6/4 ثانيه است، انجام كارهايي با حجم كم بسيار سريع انجام خواهد شد

Quick First Copy Time 3.9Sec

 زمان لازم براي تهيه اولين كپي بسيار كوتاه و تنها 9/3 ثانيه است

Quick First Copy Time 7.2Sec

زمان تهيه اولين كپي تنها 2/7 ثانيه مي‌باشد؛ بنابراين هنگام كپي‌برداري از چند سند كم‌حجم وقت اندكي تلف مي شود

Duplex Module

اين دستگاه در حالت استاندارد داراي يك واحد دوپلكس مي باشد كه ميتواند كپي‌ها و چاپ‌ها را بصورت دورو انجام دهد. با اينكار در مصرف كاغذ صرفه‌جويي شده و فضاي فايل‌بندي اسناد كمتر خواهد شد. اگر وزن كاغذ كمتر از 205 گرم باشد، عمل چاپ دورو بطور اتوماتيك انجام خواهد شد. استفاده همزمان از كپي‌برداري دوپلكس و DSPF  يكصدو‌پنجاه برگي بسيار كارآمدتر خواهد بود

Three Way Automatic Feeder

 دستگاه داراي دو سيني تغذيه كاغذ، هركدام با گنجايش 250 برگ (بارگذاري كاغذ از جلو)، بعلاوه يك تغذيه‌كننده جانبي با قابليت تغذيه كاغذ‌هاي مخصوص و با گنجايش 100 برگ ميباشد. تعدد تغذيه‌كننده‌هاي كاغذ براي كپي/چاپ در تيراژ بالا مفيد بوده و اگر لازم است به دفعات از صفحات با اندازه‌هاي مختلف كپي بگيريد، باعث صرفه جويي در وقت شما مي شود. دستگاه كپي دارنده اين مزيت مي‌تواند كاغذ‌هاي A3تا A5 را به راحتي تغذيه كند

Automatic Feeder

 يك كاست تغذيه كاغذ 250‌برگي در جلوي دستگاه و يك سيني جانبي 100‌برگي در كنار دستگاه تعبيه شده است. مي‌توانيد از سيني تغذيه جانبي براي كپي/چاپ در تيراژ بالا و يا كپي برداري سريعتر از كاغذهايي با سايز مختلف (A3 الي A5) استفاده كنيد

Simulated Image

دستگاه كپي داراي يك موتور ليزري ديجيتال براي چاپ با شفافيت و وضوح فوق العاده مي‌باشد، بدين ترتيب تمام جزئيات سند اصلي مانند نوشته‌هاي ريز، جداول و تصاوير واضح و روشن خواهند بود.

فهرست الفبايي اصطلاحات و واژگان تخصصي دستگاه فتوكپي توشیبا

 Automatic Document Feeder  - ADF

تغذيه‌كننده اتوماتيك سند وسيله‌اي است كه گروهي از نسخه‌هاي اصلي را نگهداري كرده و بصورت اتوماتيك آنها را به منظور اسكن/كپي بر روي شيشه نور‌دهنده ارسال مي‌كند. 

 Automatic Exposure Control

عملكرد كنترل اتوماتيك نوردهي، بصورت اتوماتيك ميزان نور مورد نياز براي تابيدن بر روي نسخه اصلي را تنظيم مي‌كند. (بعنوان مثال: بر روي كاغذهاي رنگي يا نسخه‌هاي اصلي با كيفيت پايين)

  Automatic Power Save Mode

با گذشتن 90 ثانيه از عدم انجام كپي، دو حالت Power Off و Sleep Mode براي كاربر ايجاد مي‌شود.

 Automatic Start

شروع اتوماتيك به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه دستورات/عمليات كپي را در زمان warm up وارد كند. پس از اينكه warm up كامل شد، عمل كپي كردن بصورت اتوماتيك انجام مي‌گردد.

   Black and White Reverse

نواحي تيره و روشن را به منظور ايجاد تصاوير سايه روشن تغيير مي‌دهد.

  Cartridge Exchange Program

فتوكپي‌هاي توشیبا داراي سيستم كارتريجي هستند كه به آساني قابل تعويض مي‌باشد.

  Continuous Copier

قابليت انجام كپي‌هاي متوالي بدون اينكه كاربر پس از انجام هر كپي مجبور به فشار دادن دكمه Start باشد. تعداد كپي‌هاي متوالي در مدل هاي مختلف متفاوت است.

 Continuous Mode

اين عملكرد دستگاه فتوكپي را قادر مي‌سازد كه تا زماني كه كاغذهاي موجود در دستگاه به پايان مي‌رسد به عمل كپي گرفتن ادامه دهد.

 Copy Size

ميزان حداكثر و حداقل محدوده كپي و اندازه كاغذي كه دستگاه كپي مي‌تواند مورد استفاده قرار دهد.

 CPM

‍Copies Per Minute تعداد كپي در هر دقيقه

 Developer

جسمي كه تونر را در واحد دولوپر نگهداري مي‌كند. با ايجاد اصطكاك دولوپر، ذرات تونر داراي بار منفي مي‌شوند كه باعث جذب شدن توسط درام دراي بار مثبت مي‌شوند.

 Development

پروسه‌اي كه ضمن آن تونر بر تصوير روي درام هادي نور بكار‌ برده مي‌شود.

 Development System

امروزه دو نوع development system در دستگاههاي فتوكپي شخصي/روميزي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. Dual Component كه در آن از برس مغناطيسي استفاده مي‌شود (توشیبا) و Mono Component كه در آن از يك چرخنده مغناطيسي استفاده مي‌شود.

 Digital Copier

دستگاه فتوكپي ديجيتال رديفي از sensorها را كه تصوير سند را اسكن مي كنند، مورد استفاده قرار داده و آن را براي پروسه ديجيتال آماده مي‌كند.

Drum

درام قلب يك دستگاه كپي مي‌باشد كه تصوير بر روي آن شكل مي‌گيرد. شامل يك هسته آلومنيومي با چندين لايه از ماده حساس به ذرات باردار و نور مانند سلنيوم يا يك ماده با ساختار آلي مي‌باشد. توشیبا تنها از ماده داراي ساختار آلي كه حافظ محيط زيست است، استفاده مي‌كند.

 Dual Page Copy

بصورت اتوماتيك از دو صفحه روبروي هم صحافي‌شده كپي مي‌گيرد.

 Edge / Center Erase

نواحي اطراف لبه خارجي سند را پاك مي‌كند كه براي كپي گرفتن از كتاب مفيد است.

 Electronic Storing -  E-Store

ٍذخيره الكترونيكي به شما اين امكان را مي‌دهد كه گروه اسناد كامل‌شده را بدون واحد حجيم منظم‌كننده، بطور ساده‌تر فراهم كنيد. Offset Stacking هر گروه كامل پرينت‌ها يا كپي‌ها را با سيني اسناد داخلي جدا مي‌كند.

 Energy Save Mode

اين ويژگي صرفه‌جويي در مصرف انرژي كه پس از انجام كپي و اتمام زمان Preset، دستگاه كپي بصورت اتوماتيك در وضعيت standby قرار مي‌گيرد، باعث مي‌شود كه براي انجام كپي بعدي نياز به زمان warm-up مجدد نباشد.

 Enlargement

قابليت افزايش اندازه تصوير نسخه اصلي بر روي نسخه كپي‌شده.

Fiber Optics

Fiber Optics كه لايه‌هاي فيبري Lucite به‌هم‌فشرده مي‌باشد و براي تشكيل تصوير نور را به درام منتقل مي‌كند، در برخي از دستگاههاي فتوكپي بكار‌برده‌مي‌شود. Optic هاي فيبري نسبت به لنزهاي اپتيكال ارزانتر بوده و ساده‌تر توليد مي‌شوند.

First Copy Time

زمان مورد نياز از هنگام فشار دكمه Start تا وقتي كه اولين كپي به سيني خروجي مي‌رسد.

 Fusing

پروسه‌اي كه براي چسباندن دائمي ذرات تونر به كاغذ كپي انجام مي‌گيرد.عموماً گرما و فشار ايجاد شده بوسيله يك لامپ گرم‌شده داخل دو roller انجام مي گيرد.

  Graphical Device Interface (GDI

به دستگاه كپي اين امكان را مي‌دهد كه بعنوان پرينتر عمل كند.

 Graphical Device Interface (GDI)

به دستگاه كپي اين امكان را مي‌دهد كه بعنوان پرينتر عمل كند.

 Manual / Multi Bypass

به كاربر امكان مي‌دهد كه بدون تعويض سيني‌ها يا كاست‌هاي كاغذ، بر روي دو گروه كاغذ متفاوت كپي بگيرد. براي عمل كپي دورو نيز بكار برده مي‌شود.

 Manual Bypass

به كاربر امكان مي‌دهد كه بدون تعويض سيني‌ها يا كاست‌هاي كاغذ بر روي دو گروه كاغذ متفاوت عمل كپي را انجام دهد. براي عمل كپي دوطرفه نيز بكار برده مي‌شود.

 Margin Shift

تصاوير را به سمت راست يا چپ منتقل مي‌كند تا امكان تا‌كردن يا پانچ وجود‌داشته‌باشد.

Maximum Copy Size

بزرگترين اندازه كاغذي كه مي‌تواند از دستگاه عبور كند.

 Maximum Original size

بزرگترين سند اصلي كه مي‌توان براي انجام كپي بر روي شيشه قرار‌داد.

 Moving

platen با حمل سند از يك طرف به طرف ديگر روي opticها جابجا مي‌شود. دستگاههايي با platen متحرك معمولاً سرعت كمتر از 20 كپي در دقيقه دارند.

 Multi-Copy

بيشترين ميزان كپي از يك نسخه اصلي كه دستگاه فتوكپي مي‌تواند براي انجام آن برنامه‌ريزي شود. اين قابليت در مدلهاي مختلف متفاوت است.

  Multi-Copy Speed

تعداد كپي‌هايي كه پس از خروج اولين كپي در هر دقيقه از يك نسخه اصلي انجام مي‌گيرد. اين مورد به حداكثر سرعت خروجي دستگاه نيز اطلاق مي‌شود.

  Optics

لنزها و آينه‌ها اجزاي يك دستگاه فتوكپي آنالوگ هستند كه تصوير اسكن‌شده را از شيشه به درام هادي تصوير منتقل مي‌كنند. آينه‌ها نور را پس از گذشتن از لنزها ( به منظور تمركز يا بزرگنمايي ) به درام مي‌تابانند.

 Paper Capacity

حداكثر ميزان كاغذي كه دستگاه كپي در سيني كاغذ نگهداري مي‌كند.

Paper Weights

ضخامت كاغذهايي كه براي استفاده در دستگاه كپي، توصيه مي‌شود.

 Peper Tray

كاست برداشتني كه كاغذهاي سفيد براي كپي گرفتن در آن ذخيره مي‌شوند.

 Photo Mode

قابليت انجام كپي بسيار واضح از تصاوير سايه‌روشن و عكسها.

 Platen

platen يا شيشه نورده، صفحه‌اي شيشه‌اي است كه اسناد براي كپي‌برداري روي آن قرار مي‌گيرند.

  Recuction

كاركردي كه به كاربر اين امكان را مي‌دهد كه اندازه تصوير بر روي كاغذ كپي را كاهش دهد.

 Scan Once Print Many

سيستم اسكن توشیبا اسناد را يك بار اسكن كرده و چندين كپي را انجام مي‌دهد. اين سيستم بازدهي را افزايش داده، فرسودگي اضافه را حذف كرده و درجه صداي دستگاه كپي را كاهش مي‌دهد.

  Single Document Feeder

هر وقت كه نياز به كپي‌برداري باشد، بايد سند بصورت دستي داخل مكانيسم تغذيه قرار‌داده‌شود.

  Sorter

وسيله‌اي كه براي تهيه كپي‌ بصورت دسته‌بندي شده به دستگاه كپي اضافه مي‌شود.

  stationary

platen بدون حركت مي‌ماند درحاليكه يك وسيله اسكن داخلي براي كپي‌برداري از سند اصلي حركت مي‌كند. اين ويژگي، دستگاه را از نظر فيزيكي بزرگتر مي‌كند اما به كاربر امكان مي‌دهد كه تغذيه‌كننده سند را اضافه كند.

  Toner

ماده‌اي از جنس پلاستيك-كربن كه تصاوير روي كپي را ايجاد مي‌كند. ظاهر تونر مانند پودر خشك است.

Warm-Up Time

زماني كه دستگاه كپي پس از روشن شدن براي كار كردن نياز دارد.

  X-Y Zoom

مستقلاً نسبتهاي عمودي و افقي كپي را تغيير مي‌دهد.

Zoom

حالتهاي افزايش يا كاهش زوم به ميزان 1% توسط كاربر انتخاب مي‌شود. درصدهاي بزرگنمايي (+/-) معمولاً از 65% تا 155% مي‌باشد

شرايط لازم جهت حفظ و نگهداری دستگاه های فتوکپی/چاپگر دیجیتال

 خوب کار کردن دستگاه فتوکپی مستلزم نکاتی است که در زير آمده لطفاً به اين نکات کاملاً دقت فرمائيد:

الف: حفاظت از دستگاه

1ـ از تابش مستقيم نور خورشيد جلوگيری شود و نيز دستگاه فتوکپی کنار پنجره نصب نشود (در صورتی که پنجره شيشه تيره داشته باشد اشکالی ندارد) ضمناً اگر دستگاه فتوکپی توشیبا تحت تابش مستقيم نور خورشيد قراربگيرد بدنه آن احتمالاً تغيير شکل خواهد داد

2ـ از رطوبت زياد و حرارت زياد جلوگيری شود و دستگاه فتوکپی توشیبا در محلی نصب شود که تغيير دمای هوا نداشته باشد. (دستگاه نزديک کولر يا بخاری نصب نشود)

ب: شرايط استاندارد:

1ـ بهترين شرايط کار دستگاه فتوکپی توشیبا  20 تا 25 درجه سانتيگراد و 5 مثبت/منفی 65 درصد رطوبت

2ـ درجه حرارت و رطوبت قابل تحمل 15 تا 35 درجه سانتيگراد و 20 تا 85 درصد رطوبت

3ـ از گردوغبار و لرزش جلوگیری شود. اگر گرد و خاک وارد دستگاه فتوکپی توشیبا شود کيفيت کپی خراب خواهدشد

4ـ از نصب دستگاه فتوکپی توشیبا  بر روی مکانهائی که پايداری ندارند اجتناب شود. دستگاه را در محلی که کاملاً تراز باشد نصب نمائید

5ـ از نصب دستگاه در مکانی که هوای آن تهويه نميشود اجتناب کنيد

6ـ از نصب دستگاه فتوکپی در محلی که گازهای قابل اشتعال يا گازهائی مانند آمونياک وجود دارد اجتناب کنيد. اگر دستگاه در اينگونه مکانها نصب شود ممکن است کيفيت کپی خيلی زود خراب شود

7ـ دستگاه را نزدیک پريز برق نصب کنيد

ج: فضای اطراف دستگاه

1ـ دستگاه را طوری نصب نمائيد که پشت آن حداقل 10 سانتيمتر از ديوار فاصله داشته باشد تا فن های دستگاه بتواند براحتی کار خود را انجام دهند

2ـ همیشه اطراف دستگاه فتوکپی توشیبا فضای خالی جهت سرويس و استفاده راحت تر در نظر گرفته شود

 

د: نصب روی ميز

1ـ دستگاه فتوکپی را بصورت افقی به روشی که در زير آمده نصب نمائید

2ـ از ابزار مخصوص (تراز) با کد فنی UKOGM0054SCZZ  استفاده نمائيد تا مطمئن شويد که دستگاه کاملاً تراز و در سطح افق ميباشد (توجه : اگر دستگاه تراز نباشد، ممکن است که کنترل تونر بصورت نرمال کار نکند و کيفيت تصوير خراب شود)

و: اتصال برق

1ـ از پريزی استفاده کنيد که قدرت کافی داشته باشد

2ـ از چند راهی بای پريز استفاده نکنيد چون ممکن است آتش سوزی به وجود بيايد

ز: اتصال زمین

1ـ برای جلوگيری از خطر برق گرفتگی حتماً سيم اتصال زمین را وصل نمائيد

2ـ وقتی که ميخواهيد سيم زمين دستگاه فتوکپی توشیبا را نصب کنيد حتماً به سيم زمين روی پريز وصل نمائيد و از اتصال آن به لوله گاز جداً خودداری کنيد

شرایط لازم برای حفظ و نگهداری قسمتهای مختلف دستگاه فتوكپي

هنگام راه اندازی دستگاه فتوکپی توشیبا به نکات زیر توجه فرماييد

1ـ دستگاه را در مجاورت وسايل گرمازا يا تهويه مطبوع قرار ندهيد

2ـ دستگاه يا کارتريج درام را مستقيما در معرض نور خورشید قرارندهيد

3ـ فضای اطراف دستگاه فتوکپی توشیبا را هميشه تميز نگاهداريد

4ـ دستگاه را دور از گردوغبار نگاهداريد

هشدار مهم

برابر اطلاعات و مستندات موجود، عده ای سوجو و متقلب که صرفاً در پی کسب منافع نامشروع ميباشند از طريق مجاری غيرقانونی اقدام به واردات و توزيع مواد مصرفی تقلبی و شبيه سازی شده (تونر، دولوپر و درام) دستگاههای فتوکپی، روبان فاکس توشیبا مينمایند. در همين راستا، اخیراً نيز مواردی از جعل برچسب هولوگرام ماديران و استفاده از آن بر روی بطری های مواد مصرفی تقلبی مشاهده شده است

 

متذکر ميگردد مصرف مواد تقلبی و جعلی به علت فقدان کيفيت، قطعاً موجب خرابی های پی در پی، تعويض قطعات، هزينه های بی مورد و کاهش عمر مفيد دستگاه فتوکپی توشیبا  گرديده که نهايتاً منجر به از بين رفتن سرمايه شما ميگردد

لذا موکداً جهت اطمينان خاطر از دريافت مواد مصرفی اصل، توصيه می گردد مواد مصرفی مورد نياز خود را حتماً به صورت مستقيم از طریق نمايندگان رسمی با برچسب هولوگرام اصل ماديران تامين فرمائيد

جهت سهولت تشخیص هولوگرام اصلی ماديران و تشخيص تفاوت آن با هولوگرام جعلی، لطفاً همواره به موارد ذيل دقیقاً توجه فرماييد

مشخصه های هولوگرام اصلی ماديران:

1ـ دارای شماره سریال

2ـ برچسب قابل جداسازی نيست و در صورت جدا ساختن کاملاً مخدوش شده و از بين ميرود

3ـ تفاوت در فرمت نوشتار ریز ( مرکز ماشينهای اداری ايران) در زمينه هولوگرام

 تاريخ : شنبه سی و یکم تیر 1391 | 16:24 | نویسنده : مرتضی |
  • امید
  • تنگ نا
  •